Amaryllis

Mensen noemen de ridderster Hippeastrum vaak Amaryllis, maar dat berust eigenlijk op een misverstand. De echte Amaryllis heeft massieve stengels en meestal grote bloemen in tegenstelling tot de ridderster.

De botanische naam, Hippeastrum, betekent ridderster: ‘hippeus’ betekent ridder en ‘astron’ betekent ster. De plant vormt dan ook schitterende bloemen in een stervorm.

  •   Properties
    Scientific name
    Hippeastrum
    Family
    Amaryllidaceae
    Synonyms
    Amaryllis, ridderster
    Origin
    Zuid- en Midden-Amerika en Caribisch gebied
    Meaning
    Betoverende schoonheid, trots
    Shelf life
    Hippeastrum blijft normaliter 7 tot 14 dagen goed
    Season
    jan feb mrt apr mei jun jul aug sep okt nov dec
                           
  •   Verzorgingstips bloemisten

    Bewaren/opslag

    • De Amaryllis kan in de koelcel droog bewaard worden bij 8-12 °C in dozen. Kouder is niet goed, dan worden de bloemen glazig.
    • Om de bloemen en het blad niet slap of geel te laten worden, is het verstandig de bloemen na enkele dagen op een klein laagje water te zetten (1-3 cm).
    • Snij de stelen enkele centimeters af met een scherpe snoeischaar of een scherp mes. Plaats Amaryllissen in schone emmers of vazen met schoon water.
    • Voeg een houdbaarheidsmiddel toe, bij voorkeur speciaal voor bolbloemen. Een houdbaarheidsmiddel zorgt ervoor dat de bloemen mooi open komen en het water niet vervuild door bacteriën.
    • Let er op dat de bloemen niet vochtig kunnen worden door een te hoge luchtvochtigheid of door condensatie in verband met Botrytis.
  •   Verzorgingstips consumenten
    • Let op de rijpheid: er moet kleur op de knoppen van de kelken zitten.
    • De holle stelen met een scherp mesje recht afsnijden. Door de stelen recht af te snijden krullen ze minder snel om.
    • Kies een stevige vaas uit 
    • Zorg dat de vaas goed schoon is 
    • Gebruik snijbloemenvoedsel voor bolbloemen
    • Zet de vaas niet op de tocht, naast een fruitschaal of naast de verwarming.
    • Uitgebloeide kelken verwijderen 
    • Steek een stokje in de holle steel van de Amaryllis. Door de zware bloemen kan de steel dan niet meer om knappen.